Fakta a čísla

Společnost Teva byla založena v roce 1901. Naše centrála sídlí v Izraeli, máme 74 výrobních závodů ve třech desítkách zemí. V našem portfoliu je aktuálně více než 1 800 molekul a ročně vyrábíme přibližně 120 miliard tablet a kapslí.

Patříme k předním světovým farmaceutickým společnostem a jsme aktivní na 60 trzích. Naše poslání na celém světě uskutečňuje přibližně 45 000 zaměstnanců. Naše inovativní a vysoce kvalitní léčiva pomáhají každý den 200 milionům lidí.

Podívejte se na infografiku >

 

Historie společnosti Teva

Společnost, která je dnes známá pod názvem Teva, začala jako malý podnik v Jeruzalémě v roce 1901. Mladá firma nazvaná po svých lékárenských zakladatelích Salomon, Levin a Elstein Ltd. dovážela léčiva a dále je distribuovala s využitím vozů tažených mezky a prostřednictvím velbloudích karavan.

V průběhu dalších desetiletí došlo k rychlému růstu společnosti s tím, jak se zvyšovala poptávka po lokálně vyráběných léčivech. V roce 1976 společnost přijala název Teva (což je hebrejské slovo pro přírodu) Pharmaceutical Industries Ltd.

Teva dosáhla významné expanze po celém světě prostřednictvím četných úspěšných akvizic, které vedly k integraci a posílení naší odborné znalosti a dovednosti v oboru inovativních a generických léčiv i v nových terapeutických oblastech a na rozvíjejících se trzích. V dnešní době Teva patří mezi 15 největších světových farmaceutických společností.

Více informací o historii společnosti Teva >

Naše historie a současnost – v České republice >